Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Cilvēkam, kurš ir sasirdzis, gribas pēc iespējas ātrāk būt veselam. Viņš grib, lai ārsti viņam palīdz jebkuriem līdzekļiem. Galvenais ir atkal būt veselam. Bet uz kuru ārstniecības metodi labāk paļauties – to, ko dēvējam par rietumu medicīnu vai izvēlēties austrumu ārstniecības metodes. Ārsti paši mēdz uzdot jautājumus, kā apvienot austrumu medicīnas gudrību un rietumu medicīnas sasniegumus. Ir ārsti, kas savā praksē veiksmīgi savieno zināšanas un metodes no abām pieredzēm. Par to arī šoreiz runājam raidījumā.

Studijā medicīnas zinātņu doktors, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs, ārsts anesteziologs un algologs Edgars Vasiļevskis un ārsts, medicīnas Cigun skolotājs un Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs Igors Kudrjavcevs.

Katrā valstī un kontinentā ir medicīna, ko izmanto vairāk, un to arī tur sauc par tradicionālo. Pie mums par tradicionālo sauc rietumu medicīnu, Ķīnā tradicionāla ir austrumu medicīna. Austrumu medicīna būs vairāk profilaktiska. Labs Ķīnas ārsts būs tas, kurš nodrošinās, lai cilvēks nesaslimtu un viņam pie ārsta nemaz nebūtu jāvēršas.

Tavs dakteris ir tevī, apbalvo austrumnieki.

Cigun nodarbībām nepieciešams daudz laika un arī skolotājs. Latvijā pat reizēm cilvēkiem ir vairāk iespēju nodarboties ar šo vingrošanu, jo tam ir vajadzīgs laiks un nauda. Tas ir mīts, ka katram ķīnietim ir iespēja ar to nodarboties. Ar cigun palīdzību var atgūt veselību, bet, kā jebkura veselības skola, tā prasa daudz uzmanības no paša pacienta. 

Ir slimības, ko nemaz nevar izārstēt tikai ar zālēm. Piemēram, depresiju, uzvedības traucējumus, veģetatīvās nervu sistēmas problēmas.