Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Lai iebāztu degunu smaržīgā zaļumā, nav obligāti jāgaida līdz vasarai. Teju katram no mums mājās ir kāds podiņš un palodzes vai uz kāda plauktiņa, kurā brangi zaļo vai arī kaut kā nīkuļo kāds augs vai puķīte.  Raidījumā runājam par puķu dārzu uz palodzes – kas patīk un kas nepatīk istabas augiem. Arī par to, vai augi tiešām spēj mūs ietekmēt. StudijāNacionālā Botāniskā dārza oranžērijas Augu nodaļas vadītāja Zane Purne un fenšui skolotāja Linda Meškova.

Iegādājoties istabas augu, tas tomēr būtu jāizvēlas telpai, bet nevar arī izvēlēties puķi, kas mums nepatīk.

Arī telpaugu izvēlē pastāv mode. Šobrīd atkal modē ir „vecās" puķes jeb augi – mājas svētība, pelargonija un šo pašu augu jaunas šķirnes.

Iegādājoties istabas puķi, jāņem vērā, ka augi, kurus pērkam lielveikalā, ne vienmēr ir paredzētas ilgstošai dzīvei uz mūsu dzīvokļa vai mājas palodzēm. Ir sezonas puķes. Piemēram, Ķīnas rozītes, kas aug podiņā un nopērkamas lielveikalā, nav paredzētas stādīšanai dārzā.

Vai tiešām puķēm piemīt īpašās spējas? Tie nav tikai mīti, katram augam piemīt kādas ārstnieciskās īpašības, un tās var mūs ietekmēt pozitīvi vai negatīvi. Piemēram, pelargonijai ir ļoti smaržīgas lapas – var būt kādam pret to ir alerģija. Mājās vajadzētu audzēt alveju – tās sulai piemīt ļoti labas reģenerēšanas spējas. Mājās tāpat ir labi audzēt mirtes, ne tikai tāpēc, ka tās asociējas ar kāzām, šis augs uzlabo arī gaisa sastāvu mājās.

Guļamistabu nevajag pārblīvēt ar augiem. Arī augi naktīs guļ un skābekli neizdala.

Un kāda podā ir labāk audzēt istabas puķi - plastmasas vai māla? Nav viennozīmīgas atbildes, vienīgi puķi, kas „dzīvo" māla podā ir mazāka iespēja pārlaistīt.