Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Vasarīgais siltums un pat karstums mūs priecē un vienlaikus arī liek pievērst uzmanību lietām, kas vēsākās dienās nešķiet tik svarīgas. Runa ir par pārtikas izvēli un ēdiena kvalitāti. Skaidrs, ka vasarā pārtika ātrāk bojājas, taču tas nav mierinājums, ja iepriekšējā dienā pirktais ēdiens jāizmet. Studijas viesiem vaicāsim, ko visdrošāk ēst vasaras siltajās dienās, kā labāk uzglabāt pārtiku un kā pārbaudīt tās kvalitāti, ja radušās šaubas.

Ar ko tad mēs riskējam, ja liekam galdā piena vai gaļas produktus, kas nav pietiekami svaigi, vai šķiet svaigi, kaut gan norādītais derīguma termiņš jau beidzies. Vai vienmēr droši varam iepirkties lielveikalos un vai vasarā pārtikas kvalitātei ir jāpievērš lielāka uzmanība nekā ziemā, jo karstumā, kā zināms, viss ātrāk bojājas? Ko nozīmē saindēties ar pārtiku?

Studijā Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Tatjana Marčenkova, sertificēts infektologs un hepatologs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Klīniski epidemioloģiskās daļas vadītājs Māris Liepiņš un uzņēmējs Antons Adamovičs.

Speciālistu atgādinājumi:

Ja ir aizdomas par pārtikas kvalitāti, labāk ieturēt diētu.

Virtuvē jāievēro higiēna. Visu pārtiku jāglabā labi noslēgtu. Vaļējai ātri zūd mitrums.

Ražotāji nosaka pārtikai derīguma termiņus ar pielaidi, nepamatoti garus, pakļaujoties lielveikalu spiedienam. Ražotājiem vajadzētu vairāk pamatot derīguma termiņus, īpaši produktiem, kas ātri bojājas.

Klausītājus sevišķi satrauc piena garša. Tatjana Marčenkova skaidro: viss piens, ko ražo Baltijā, ir dabīgs piens, kuram veikta augstas temperatūras pasterizācija. Piena kvalitāte ir arī atkarīga no gadalaika un tā, ko gotiņa ēd. Nevienu pienu, kam kaut kas ir pievienots klāt, nevar saukt par pienu. Pienam var būt rūgtena piegarša, arī as atkarīgs no sezonas, barības un citiem faktoriem.