Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Gribam to vai nē, bet kāds no gripas vīrusu paveidiem mūs „apciemos" arī šogad. Faktiski jau pagājušā gada nogalē fiksēts pirmais oficiāli apstiprinātais gadījums, kad cilvēks saslimis ar gripu. Ar zināmu un paredzamu ļaunumu ir vieglāk cīnīties, tomēr cilvēki saslimst un diemžēl sekas tam var būt ļoti smagas. Kāpēc slimojam, kā izsargāties un kā rīkoties saslimšanas gadījumā, skaidrojam raidījumā.

Studijā profesore, Latvijas infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle un ārsts imunologs Lauris Līcītis.

Latvijā šobrīd ir daži gripas slimnieki, bet – par epidēmiju runāt nevaram. Arī visā Eiropā šobrīd ir mierīgi.

95% gadījumos gripu ārstē ambulatori un saslimšana norit viegli vai vidēji smagi. Bet svarīgi, lai tikko, kā cilvēks sajutis pirmos simptomus, viņš paliktu mājās, ievērotu gultas režīmu, jo gripa ir ļoti lipīga. Slimošanas laikā svarīgi sviedrēties, lai izvadītu toksīnus!

Cilvēkiem, kas slimo ar plaušu slimībām, sirds un asinsvadu slimībām parasti ir vājāka imunitāte. Cilvēki ar vāju imunitāti slimo vissmagāk un viņiem gripa ir bīstama.

Nevis gripas vīruss ir bīstams, bet bīstama ir slikta aprūpes kvalitāte, apgalvo imunologs Lauris Līcītis.

Nopietnus pētījumus par gripu veic ASV. Tur pētniekis secinājuši, ka no gripas mirst divas reizes mazāk pacientu, nekā pārdozējot paraceptamolu.

Ja esat izvēlējušies vakcinēties, atceraties, ka to vajadzētu darīt tiem, kam ir problēmas – plaušu slimniekiem, sirds slimniekiem, HIV slimniekiem. Bet pētījumi rāda, ka gripas vakcīnas efektivitāte ir 1,5 %, lai arī uz vakcīnas iepakojuma norādīts, ka tās efektivitāte ir 70 - 80 %. Gripas vīrusu ir vairāk nekā 300, vakcīnas iedarbojas labi, ja uz diviem.

Profilaksei speciālisti iesaka medu, hlorofilu un spirulīnu.