Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kāpēc nepieciešams pilnveidot apsaimniekotāju darbu un kā to izdarīt?

Žurnāliste Inga Spriņģe rosina veidot mājokļu apsaimniekotāju topu, kas ļautu cilvēkiem salīdzināt apsaimniekotāju sniegto pakalpojumu kvalitāti. Varētu izveidot arī vienotu rēķinu par apsaimniekošanas pakalpojumiem, kā labās prakses piemēru. Šādai iniciatīvai būtu nepieciešams arī valsts iestāžu atbalsts, kopā jānāk arī pašiem apsaimniekotājiem.

Studijā ar ideju plašāk iepazīstina pati Inga Spriņģe un Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis. Sanāmies ar Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore Ilzi Ošu.

„Vienots rēķins – diezgan nereāli,” apgalvo Ģirts Beikmanis, „bet jāpanāk, lai būtu vismaz vienoti principi. Vajadzētu sākt veidot pārvaldnieku topu, kurā vērtētu dažādas pārvaldnieka darbības – kā apsaimnieko māju, kā izskata iesniegumus u.t.t.”

Vienots paraugs nerisina jautājumu pēc būtības, uzskata Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore Ilze Oša. Apsaimniekotājam tāpat ir jāstrādā tā, lai  iedzīvotāji viņam uzticētos. Strādāt pie pārvaldnieku reģistra – tas ir primāri, saka Ilze Oša. Visai informācijai vajadzētu būt pieejamai arī internetā, kas, kur un par kādu naudu tiek darīts apsaimniekotajā mājā.

Ilze Oša stāsta, ka Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums, beidzot ir atbalstīt visos trīs lasījumos Saeimā. Viena no lietām, ko tas paredz:  pārvaldniekam  obligāti jāorganizē iedzīvotāju kopsapulces. Arī jebkurš dzīvokļa īpašnieks var ierosināt pārvaldniekam to organizēt, lai iedzīvotāji kopā izlemtu par kādu problēmu.