Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ar raidījuma starpniecību aicinām apmeklēt un iepazīt senās dabas svētvietas Latvijā, kā arī Zviedrijā un Igaunijā. Tie ir maršruti vēstures izzinātājiem, dabas un kultūras tūrisma cienītājiem. Īstenojot projektu "Senās kulta vietas – Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte", ir izveidoti jauni tūrisma maršruti „Pa Kuršu pēdām” un „Kursas zaļie dievnami”. Dodoties šajos maršrutos var ne tikai iepazīt senās Kursas dabas skaistumu, bet arī censties izprast mūsu sentēvu priekšstatus par dabas spēkiem, pagāniskajiem rituāliem un cilvēku un dievu savstarpējām attiecībām.
Raidījuma viesi Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Juris Urtāns, Rīgas Plānošanas reģiona projektu vadītāja Liesma Grīnberga un tūrisma eksperts Gatis Skrabe.

Latvijā cilvēki ienākuši 9 - 10. gadu tūkstotī p.m.ē. – no šī laika arī varam runāt par mūsu svētvietām. Latvijā ir atrasti Akmens laikmeta elku tēli.

Kas ir svētvieta, ko tā var dot ikvienam, kā turp nokļūt un ko tur darīt? Svētvietas ir vietas ar ļoti augstu pozitīvo enerģētisko un informatīvo līmeni, parasti nostāstiem un teikām apvītas (Zilais kalns, Pokaiņi u.c.), ar savdabīgu un daudziem neizprotamu pievilkšanās spēku - bedrīšakmeņi, bļodakmeņi, kausakmeņi, kā arī īpaši koki, kalni, alas, avoti un cita veida kulta, pulcēšanās vai mītiskās vietas.

Dabas svētvietās ir kaut kas īpatns, no zinātniskā viedokļa, protams, neizskaidrojams.

Pilskalni – vietas, kur cilvēki dzīvoja – tās nav svētvietas. Arī Pokaiņus Juris Urtāns neuzskata par svētvietu, bet senu tīrumu un akmeņu krāvumu vietu, bet, ja cilvēki tur jūtas labi – viss kārtībā! Pokaiņi ir jauna svētvieta.

Latvijā ir vairāki simti svētvietu, no kurām aptuveni trešdaļu iespējams attīstīt kā tūrisma objektus, tā nodrošinot šo vietu saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Ir izveidota datu bāze par Latvijas svētvietām, tajā šobrīd apkopota informācija par apmēram 600 objektiem.